Rusya’dan Twitter’a erişim mahzuru

Sivillere yönelik bir teşebbüsün olmayacağını her fırsatta lisana getiren lakin toplumsal medyada direkt sivillerin maksat alındığı imajların ortaya çıkmaya başlaması sonrasında Rusya devayı toplumsal medyayı yasaklamakta buldu.

Twitter’a Rusya’da mani

Yapılan araştırmalara nazaran Rusya’nın tüm operatörleri Twitter erişimine mani koymuş durumda. VPN haricinde uygulamaya erişim sağlanamıyor. Son günlerde sivillerin hedefl alındığı manzaralar Twitter üzerinde sıkça paylaşılıyordu.

Ukrayan için kripto para dünyası tek yürek

22 sa. evvel eklendi

Facebook ise kısmi olarak erişime yasaklanmaya başladı. Rus devlet takviyeli haber ajanslarının Facebook üzerinde etiketlenmesini istemeyen düzenleyici kurum Roskomnadzor, ülke halkının özgürlüğüne darbe olarak niteleyerek Facebook’a rest çekmişti.

Şimdi Instagram tarafında bir yasaklama yok fakat Batı dünyası ve Rusya ortasında başlayan restleşme muhtemelen tüm toplumsal medya araçlarını da kapsayacak. Çünkü Rusya katiyetle kendi denetimi dışında halkın bilgilendirilmesini istemiyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Twitter Rusya’da yasaklı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.