Rusya’ya toplumsal ambargo sürat kesmiyor

Rusya’nın Ukrayna’yı sivil kaıyplara karşın işgal etmeye devam etmesi ile başlayan ambargo süreci tüm süratiyle devam ediyor. Batılı internet devleri birer birer Rusya’dan çekilmeye başladı. Toplumsal medya ile başlayan protestolar ödeme ve içerik platformlarına da sıçradı.

Netflix, PayPal ve TikTok’tan Rusya atağı

Netflix daha evvel Rusya’da başladığı yapımların tamamını durdurma kararı almıştı. Artık ise içerik hizmetini de durdurdu. Yani Rus kullanıcılar Netflix platformuna erişemeyecek. Netflix’in Rusya’da 1 milyon civarında abonesi olduğu iddia ediliyor.

Nintendo Rusya satışlarını askıya aldı: İşte ayrıntılar

13 sa. evvel eklendi

Öteki bir internet devi olan PayPal da şiddet içeren askeri saldırganlık nedeniyle Rusya’daki tüm servislerini durdurduğunu açıkladı. Daha evvel yeni kullanıcı kabulünü durdurmuştu. Rus kullanıcılar belli bir mühlet içerisinde hesaplarındaki paraları çekmek zorunda.

Son olarak dev toplumsal ağ TikTok yeni görüntü yükleme ve canlı yayınları durdurduğunu açıkladı. Rusya’nın düzmece haber yayanlara mahpus cezası ön gören yeni kanununa istinaden bu kararın alındığı beirtiliyor. Kullanıcılar mevcut görüntüleri izleme ve birbirine ileti atabilme özelliklerini ise kullanmaya devam edebilecekler. Rusya’yı adeta tecrit eden bu uygulamaların Rus vatandaşlarına haksızlık olduğunu söyleyenler de var.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Netflix, PayPal ve TikTok; Rusya operasyonlarını durdurdu

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.