Rusya’ya yeni bir yaptırım daha: Visa ve Mastercard, Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı

Rusya‘nın Ukrayna‘ya yönelik taarruzları tüm süratiyle devam ediyor. Bu sebeple yaptırım uygulayan şirketler arasına her geçen gün bir yenisi ekleniyor. Birçok teknoloji devi şirket ise Rusya’daki ürün satışlarını ve hizmetlerini durdurdu. Bu şirketler ortasına bir yenisi daha eklendi. Visa ve Mastercard yaptıkları açıklamada Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldıklarını söylediler.

Samsung Rusya’ya eser sevkiyatını durdurdu

1 gün evvel eklendi

Visa ve Mastercard, Rusya’daki tüm süreçlerini durdurmak için çalışmalara başladı

Visa ve Mastercard‘ın duyurusu, Ukrayna Devlet Lideri Volodymyr Zelensky‘nin ABD’li milletvekilleriyle görüşerek her iki şirketin Rusya’daki faaliyetlerini durdurmalarını istemesinden kısa bir müddet sonra geldi. Visa‘nın internet sitesinde yapılan bir duyuruda şirket, “Önümüzdeki günlerde tüm süreçleri durdurmak” için Rusya’daki ortaklarla birlikte çalıştığını söyledi. 

Mastercard‘ın farklı bir basın açıklaması da benzeri bir bildiri içeriyor ve Rusya’daki hizmetleri askıya aldığını ve kararının “hafifçe” alınmadığını belirtiyor. Her iki şirket de Rusya’daki bankaların verdiği Mastercard yahut Visa kartlarıyla yapılan süreçlerin Rusya dışında çalışmayacağını, ülke dışındaki bankaların verdiği kartların ise Rusya’daki alım satımlarda veya ATM’lerde çalışmayacağını açıklıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Öbür Donanım Eserleri Haberleri
  • Visa ve Mastercard, Rusya’daki faaliyetlerini askıya aldı

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.