Rusya’ya yeni yaptırım: Microsoft, Rusya’daki tüm satışlarını durdurdu

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik askeri atakları devam ederken birçok ülke ve şirket Rusya‘ya yeni yaptırımlar uygulamaya başladı. Ukrayna‘lı yetkililer ise Microsoft‘tan Rusya’daki hizmetini durdurması için yardım istemişlerdi. Microsoft’un bu yardım isteğine cevabı geç gelmedi. Cuma sabahı yayınlanan bir blog yazısında Microsoft lideri Brad Smith, şirketin Rusya’daki tüm yeni Microsoft eser ve hizmet satışlarını askıya alacağını doğruladı.

Teknoloji şirketlerinin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar

1 gün evvel eklendi

Microsoft, Rusya’daki Xbox dahil tüm yeni satışlarını askıya aldı

Microsoft, yayınladığı bir blog yazısında Rusya’daki tüm eser satışarını ve hizmetlerini durdurduğunu söyledi. Blog yazısında Brad Smith’in  “Bugün Rusya’da Microsoft eser ve hizmetlerinin tüm yeni satışlarını askıya alacağımızı duyuruyoruz. Buna ek olarak, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık hükümetleriyle yakın uyum içinde ve adım adım çalışıyoruz ve hükümet yaptırım kararlarına uygun olarak Rusya’daki işimizin birçok istikametini durduruyoruz. Hükümetlerin aldığı kararlarla birlikte somut adımlar attığımızda Ukrayna’ya en tesirli formda yardım ettiğimize inanıyoruz ve bu durum gelişmeye devam ettikçe ek adımlar atacağız.” sözleri yer alıyor. Ayrıyeten yapılan açıklamada Microsoft’un Ukrayna’ya verdiği en kıymetli dayanaklardan birinin de siber güvenlik alanında olduğu belirtildi. 

Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesinin akabinde Rusya’ya yönelik hizmetlerini durduran teknoloji şirketlerine Microsoft’da katıldı. Yaptığı duyuruda özellikle yeni satışları hedefleyen Microsoft’un, Rusya’daki mevcut hizmet kontratları hakkında ne karar alacağı ise henüz bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Zamazingo Haberleri
  • Microsoft, Rusya’daki tüm satışlarını durdurdu

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.