Ryzen 7000 üretimi için Nisan ayı işaret ediliyor

Zen çekirdeklerinin hayat verdiği Ryzen serisi ile birlikte işlemci pazarında kıymetli bir yükseliş yakalayan AMD, bu yıl vites arttırmaya hazırlanıyor. Intel’in Raptor Lake atağına yanıt daha erken gelebilir. 

Ryzen 7000 ne vakit geliyor?

Dal kaynakları Zen 4 mimarisini temel alacak Ryzen 7000 masaüstü işlemcilerin Nisan ayı içerisinde hacimli üretime başlayacağını aktarıyor. Böylelikle 22 Eylül olarak kestirim edilen çıkış tarihinin daha da erkene çekilmesi ihtimali ortaya çıkıyor. Daha evvel de en geç Nisan yahut Mayıs ayında üretimin başlayacağı argümanları gündeme gelmişti. 

AMD Ryzen 7000 serisi detaylanıyor: TDP kıymeti yükselecek

2 hf. evvel eklendi

5nm sürecindeki Zen 4 mimarisi kıymetli performans artışları sunarken verimlilik tarafında biraz hayal kırıklığı olabilir. Gündeme gelen bilgiler zirve düzeyde 170W TDP bedeli karşımıza çıkacak. Bu düzeyde sıvı soğutmanın gerekli olacağı da belirtiliyor. 

16 çekirdek ve 32 izlek üniteli Ryzen 9 7950X muhtemelen zirve düzeyde yer alacak. Sonrasında 12 çekirdekli ve 24 izlek üniteli Ryzen 7 7850X argümanları var. Bu da 105W TDP pahasına sahip. 8 çekirdekli ve 16 izlek üniteli Ryzen 7 7800X işlemcisi ile birlikte bu 3 model vakit zaman data tabanlarında ortaya çıkmıştı. Her çekirdek için 1MB Düzey 2 ön bellek de yeniden sızdırılan bilgiler ortasında. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Ryzen 7000 işlemciler ne vakit çıkacak?

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.