Ryzen Threadripper stok meşakkati çekiyor

AMD’nin iş istasyonu tarafında kıymetli Pazar hissesine sahip serisi Ryzen Threadipper stok kahrından muzdarip. Geçen yıldan başlayan yetersiz üretim bu yıl tesirini daha da arttırmış durumda. Birtakım modeller hiç bulunamıyor. 

Ryzen Threadripper işlemciler sorunda

Sistem başına 50 bin dolara kadar çıkan Ryzen Threadripper iş istasyonları son devirde badire yaşamaya başladı. Kıymetli iş istasyonu tedarikçileri yetişmeyen siparişlerden kaygılı ve müşteri kaybetme tehlikesi var. 

AMD Adrenalin yazılımı inceleme altında

4 gün evvel eklendi

Maingear, Velocity Micro, Puget Systems üzere firmalar Ryzen Threadripper 3990X işlemcisi bulamamaktan şikayetçi. Threadripper 3960X ve 3970X ise stoklarda şimdilik yeteri kadar var. Pro versiyonlar nispeten değerli olduğu için standart makinelere ilgi daha fazla. 

AMD’nin yılın başlarından bu yana müşterileri dert konusunda uyardığı belirtiliyor. Tek seferde 10-15 sipariş çıkabilen firmalar için stok derdi tedirginlik oluşturuyor. Öteki taraftan Lenovo’nun amiral gemisi işlemcilere her vakit birinci erişim hakkının olması alt düzeylerde rekabeti daha da kızdırıyor. Kimi firmalar AMD’ye talep çok olsa da yavaş yavaş Intel Xeon işlemcileri öne çıkarmaya başladı. Bu da AMD için pek âlâ bir haber değil. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Ryzen Threadripper işlemcilerden makûs haber

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.