Samsung 2022’nin birinci çeyreğindeki gelirini açıkladı

Samsung bu yılın birinci çeyreğine ilişkin gelir raporlarını paylaştı. Görünüşe nazaran evvelki yıllara nazaran hayli bir artış yakalayan Samsung, bu muvaffakiyetini Galaxy S22‘ye borçlu. Gelin Samsung’un gelir raporlarına göz atalım.

Galaxy M51 için Android 12 güncellemesi yayınlandı

5 sa. evvel eklendi

Samsung, Galaxy S22 ile gelir artışı yakaladı

Samsung‘un 2022 yılının birinci çeyreğinde elde ettiği gelir ilgi odağı oldu. Görünüşe nazaran bu yılın birinci çeyreğinde faaliyet karı tarafında 14,12 trilyon KRW gelir elde eden Samsung, bir evvelki yılın tıpkı periyodunda 9,38 trilyon KRW gelir elde etmiş. Yani geçen yıla nazaran toplam %51 üzere bir yükseliş kelam konusu. Ayrıyeten tekrar tıpkı periyotta bu yılki toplam satış fiyatı 77,78 trilyon KRW olarak görünüyor. Geçen yıl tıpkı periyoda baktığımızda ise 65,39 trilyon KRW üzere bir sayıyla karşılaşıyoruz.

Tabi bu yükselişin temelinde Samsung’un tüm kısımlarında bir yıllık artış olması yatıyor. Açıklamalar Samsung‘un pazardaki 5G modellerine verilen olumlu reaksiyonların ve ekosistem eserlerinin karının sonuca katkısı olduğunu söylüyor. Ayrıyeten şirketin ekran ve TV tarafında da muvaffakiyet elde etmesi yıllık artışı getirdi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung 2022’nin birinci çeyreğindeki rekor gelirini açıkladı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.