Samsung, 6G çalışmalarına başladı: Suratlar 50 kat artacak

Günümüzde 5G temas teknolojisi yavaş yavaş standart halini gelirken, büyük şirketlerin 6G yatırımları sürat kazanmaya başladı. Güney Koreli teknoloji devi Samsung, şirketin 6G teknolojilerine yönelik ‘6G Spectrum: Expanding The Frontier‘ isimli yeni bir makale paylaştı. Makalede teknolojinin sunacağı mümkün geliştirmelere değinen şirket, 6G ile birlikte 5G ağlarındaki 20Gbps suratlardan 50 kat daha süratli diyebilecegimiz 1 Tbps suratlara ulaşılacağını argüman ediyor.

Çalışmalar başladı

Bununla birlikte yüzlerce MHz’den onlarca GHz’e kadar değişen ultra-geniş bantlı bir spectrum gerektireceği belirtilen yeni teknoloji, hologram ve genişletilmiş gerçeklik (XR) konusunda büyük bir gelişim sağlayacak. Ayrıyeten kapsama alanı konusunda taleplerin arttığını bildiren şirket, bunun için 1GHz’in altındaki düşük banttan 1 ila 24Ghz aralığındaki orta banta ve hatta 24 ila 300GHz aralığındaki yüksek bantlara kadar 6G için mevcut tüm bantları değerlendirmeyi düşünüyor.

Galaxy S22, iPhone 13’ten çok daha fazla kıymet kaybediyor

1 gün evvel eklendi

2021 yılının Haziran ayında gerçekleştiren 15 metrelik iç yer testlerinde 6 Gbps transfer suratına ulaşan Samsung, 2022 yılındaki denemelerde 30 metre uzaklıkta 12 Gbps, dış yerlerde ise 120 metre arada 2,3 Gbps’lik hızlara erişildiğini belirtiyor. Şirketin 6G bağlantı teknolojilerini anlamak, geliştirmek ve standart haline getirmek için uzun vakit evvel yola çıktığını söyleyen Samsung İrtibat Araştırma Merkezi Lideri Sunghyun Choi, ”Bir sonraki hiper temaslı tecrübesi, hayatın her köşesine getirme vizyonumuzu yaymak için liderlik etmeye ve bulgularımızı paylaşmaya kararlıyız” kelamlarını lisana getirdi.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Öbür Haberleri
  • Samsung 6G hazırlıklarına başladı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.