Samsung Apple’ı solladı: taşınabilir pazarın önderi oldu

Akıllı telefon ihtilalinin başından beri ezeli rakipler olan Samsung ve Apple, gelgitli bir yarış ile dikkatleri üzerine çekiyor. Birkaç ay evvel taşınabilir pazarda liderliği Apple’a kaptıran Samsung, 2022’nin birinci çeyreğinde tekrar liderliği kapmayı başardı.

Samsung, %23’lük pazar hissesi ile liderliği kaptı

Araştırma firmaları olan Canalys ve Counterpoint’in bilgileri 2022’nin birinci çeyreğinde küresel taşınabilir marketi gözler önüne seriyor. Canalys verilerine göre 2022’nin birinci çeyreğinde 311,2 milyon akıllı telefon satılmış durumda. 2022’nin birinci çeyreği, 2021’e nazaran %11’lik bir düşüş göstermiş. Bu satışlardan 73,7 milyonu Samsung tarafından yapılmış lakin Samsung, küresel pazar ile beraber bir düşüş göstermiş ve 2021’e nazaran %4’lük bir performans kaybı yaşamış.

Samsung, 5G Android akıllı telefon satışlarında başkan

3 gün evvel eklendi

Counterpoint bilgileri ise farklı sayılar gösteriyor fakat Samsung, tekrar bu datalarda de liderlik koltuğunda. Görünüşe nazaran Samsung, %23’lük pazar hissesi ile akıllı telefon pazarında liderlik koltuğuna tekrar oturmuş. Apple ise %18’lik pazar hissesi ile ikinci olmuş durumda. Samsung’un bu muvaffakiyetinde Galaxy S22 serisinin rolü büyük. Bilhassa Galaxy S22 Ultra ile Note hayranlarını tekrar kendine çeken Samsung, mantıklı bir atak yapmışa benziyor. Samsung’un bu momentumu yıl ortasına kadar devam edecektir lakin iPhone 14 serisinin çıkışı ile pazarda liderlik koltuğu tekrar değişebilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung yine taşınabilir pazarın başkanı oldu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.