Samsung, Apple’ın kendisini kopyaladığını ima etti: Ultra ve Yeşil

Samsung’un Kuzey Amerika ünitesi, Twitter hesabında yaptığı bir paylaşımla Apple’ın 8 Mart‘ta tanıttığı eserlerde kendi fikirlerini kopyaladığını ima etti. M1 Ultra ve iPhone 13 serisi için tanıtılan yeşil renk seçeneğinden bahsediyoruz.

iPhone 13 serisi için yeşil renk seçenekleri tanıtıldı

3 gün evvel eklendi

Güney Koreli şirket, Apple’ın yeşil renk seçeneği ve Ultra takısını kendisinden ödünç aldığını düşünüyor. Samsung‘un PR departmanı çalışanları tarafından yapılan paylaşımda “Ultra? Yeşil? Bugün samimiyetle gurur duyuyoruz” tabirleri kullanıldı.

Başlangıç noktası yeşil Galaxy S22 Ultra

Hatırlayacağınız üzere Samsung geçtiğimiz Şubat ayında yeşil renk seçeneğine sahip Galaxy S22 Ultra‘yı duyurmuştu. Şirket bundan yola çıkarak biraz da ilgi çekmek gayesiyle bu türlü bir göndermede bulunmuş görünüyor. Çünkü Apple daha evvel de yeşil renkte iPhone çıkarmıştı.

Başta da belirttiğimiz üzere Samsung sıklıkla Apple eserlerinin özelliklerini kopyalamakla suçlanıyor. Güney Koreli dev kelam konusu paylaşımı elbetteki bu algıya cevap olarak yaptı. Ayrıyeten şirket Apple’ın müsaadeden giderek akıllı telefonlarından kulaklık girişini kaldırmış ve kutudan şarj adaptörünü çıkarmıştı.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung’dan Apple’a “kopya” göndermesi: Ultra ve Yeşil

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.