Samsung, elektrikli otomobil üretmeyi düşünmüyor

Elektrikli otomobil pazarı, her geçen büyümeye devam ediyor. Tesla üzere firmalar, sanayinin başında olsa da bu pazar, her türlü teknoloji şirketinin dikkatini çekiyor. Dünya’nın en büyük teknoloji firmalarından olan Apple’ın bile yakın vakitte elektrikli otomobil dalına girmesi bekleniyor. Lakin görünüşe nazaran Samsung, elektrikli otomobil üretmeyi düşünmüyor.

Samsung, elektrikli otomobil üreticilerine kesim satmayı tercih ediyor

Tesla, Hyundai, BMW ve Audi üzere firmalara otonom sürüş çipleri, kamera modülleri, batarya ve OLED ekran sağlayan Samsung, kendi elektrikli arabalarını üretmeyi düşünmüyor. The Korea Times’ın haberine nazaran anonim iki üst seviye Samsung çalışanı, Samsung’un elektrikli araba üretmeyeceğini belirtti. Habere nazaran Samsung’un bu kararındaki en büyük sebep elektrikli araba işinin sürdürülebilir bir gelir getirmeyecek olması. Ayrıyeten Samsung, elektrikli otomobiller için kesim sattığı firmalar ile çatışmak istemiyor.

Volkswagen CEO’su savlı konuştu: Tesla’yı geçebiliriz

6 gün evvel eklendi

Akıllı telefon pazarında gelir kaybı yaşayan Samsung, öbür firmalara elektronik modüller satarak önemli gelirler elde ediyor ve elektrikli araba pazarına girerek bu gelirleri azaltmak istemiyor. Görünüşe nazaran Samsung, elektrikli otomobil üretmek yerine elektrikli otomobil üreticilerine modül satmaya devam edecek.

  • Anasayfa
  • Hayat
  • Araba Teknolojileri Haberleri
  • Samsung, elektrikli araba üretmeyecek

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.