Samsung, Galaxy aygıtların kaynak kodunun çalındığını doğruladı

Samsung bugün, geçtiğimiz hafta bilgisayar korsanları tarafından hacklendiğini ve şirket bilgilerine ek olarak Galaxy aygıtların kaynak kodunu çaldırdığını doğruladı.

Samsung’un 190 GB’lık bâtın bilgileri internete sızdırıldı

2 gün evvel eklendi

Lapsus$ isimli hack tertibi akının sorumluluğunu üstlenmişti. Birebir küme yakın vakitte NVIDIA‘yı da hackledi. Bilgisayar korsanlarının, Galaxy aygıtlardaki şifreleme ve biyometrik kilit açma özellikleri için kullanılan kaynak kodu da dahil olmak üzere, Samsung’dan yaklaşık 200 GB data çaldıkları belirtiliyor.

Samsung: İşimiz üzerinde olumsuz bir tesir beklemiyoruz

Güney Koreli şirket, çalışanların yahut müşterilerin hiçbir ferdî verisinin çalınmadığını sav ederek şu açıklamayı yaptı: “Şu anda işimiz yahut müşterilerimiz üzerinde rastgele bir tesir beklemiyoruz. Gelecekte emsal olayların yaşanmaması için adımlar attık ve müşterilerimize kesintisiz hizmet vermeye devam edeceğiz”.

Öte yandan Lapsus$ isimli bilgisayar korsanlarının, Samsung‘tan çaldıkları hassas dataları torrent aracılığı ile yaydıkları da ortaya çıkmıştı.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Android Haberleri
  • Samsung, Galaxy aygıtların kaynak kodunun çalındığını doğruladı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.