Samsung Galaxy S22, iPhone 13’ten 3 kat daha fazla kıymet kaybediyor

Bu sene, amiral gemiler ortasında kızgın bir rekabet bulunuyor. iPhone 13 serisinin karşısına çıkan Galaxy S22 serisi, ikinci el satıcılarını üzeceğe benziyor.

Galaxy S22 serisi, 2 ayda kıymetinin yarısını kaybetti

SellCell tarafından yapılan tahlil ile Galaxy S22, iPhone 13 ve Pixel 6 serilerinin ikinci el pahalarını karşılaştırıyor. Rapor, her aygıtın çıkışından 2 ay sonraki bedelini hesaplamış ve bunları karşılaştırmış. Galaxy S22 serisi, ortalama %47 ile en büyük kıymet kaybını gösteriyor. Pixel 6 serisi ortalama %42 bedel kaybederken iPhone 13 serisi sırf %16 kıymet kaybetmiş durumda. Hatta 128GB Galaxy S22+ modeli, %57,5 bedel kaybederek listedeki en berbat aygıt olmayı başarıyor.

Samsung, her ne kadar Android tarafında amiral gemi pazarını yönetse de iPhone serisinin bedel kaybı ile yarışamamış. iPhone’lar esasen değelerini uzun yıllar müdafaaları ile biliniyor. Hatta 128GB iPhone 13 Pro Max modeli, çıkışından 2 ay sonra sadece %4 paha kaybederek listedeki en başarılı akıllı telefon oluyor. 256GB Pixel 6 Pro ise firmanın en başarısız modeli olarak %47 paha kaybetmiş durumda. iPhone ve Pixel modelleri, çıkışından 1 ay sonraa bedel kaybetse de ikinci ayda bunu biraz toparlıyor lakin Samsung, misal bir performans gösteremiyor. Galaxy S22 kullanıcılarını üzebilecek bir haber en azından Samsung’un değişim programı sayesinde daha uygun bir durumda geliyor.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iPhone Haberleri
  • Galaxy S22, iPhone 13’ten çok daha fazla paha kaybediyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.