Samsung Galaxy S22’de geri dönüştürülmüş balık ağlarından elde edilen plastik kullanıldı

Samsung önümüzdeki günlerde Galaxy S22 serisi akıllı telefonlarını tanıtacak. Güney Koreli şirket yayınladığı son basın bildirisinde ilgi cazibeli bir ayrıntı paylaştı. Şirket yeni aygıtlarında kullanılan “etraf dostu” bir materyalden bahsetti.

Samsung Galaxy S22 posterleri mağazalarda uzunluk göstermeye başladı

17 sa. evvel eklendi

Samsung en yeni Galaxy serisi akıllı telefonlarını üretmek için okyanusa atılan balık ağlarından geri dönüştürülmüş plastik kullanacak. Şirket yaptığı açıklamada, bu malzemeyi yakında tüm eser yelpazesine dahil edeceğini ve bunun birinci örneği, 9 Şubat’ta tanıtılacak Galaxy aygıtları olacağını söyledi.

Her yıl 640.000 ton balık ağı atılıyor

Balık ağlarından geri dönüştürülmüş plastiğin, eserlerin hangi kısımlarında ve ne ölçüde kullanılacağı şimdi belirli değil. Birleşmiş Milletler Besin ve Tarım Örgütü’nün raporuna dikkat çeken Samsung, her yıl okyanuslara atılan 640.000 ton balık ağının ekosistemin hassas istikrarını tasa verici derecede bozduğunu söylüyor.

Güney Koreli şirkete nazaran bu gereçleri toplamak ve yine kullanmak okyanusları ve gezegeni pak tutmak için hayati ehemmiyet taşıyor. Samsung yeni amiral gemilerini tanıtacağı Galaxy Unpacked etkinliğinde, yeni gereç hakkında daha fazla bilgi verecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung Galaxy S22’de etraf dostu materyal kullanıldı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.