Samsung, Galaxy telefonlar için yeni bir işlemci hazırlıyor

Geçtiğimiz yıllarda birçok firma, kendi işlemci ve çip setlerini üretmeye başladı. Google’ın Pixel 6 serisi ile Tensor işlemcisine geçmesi, Apple’ın Mac tarafında M1 serisi işlemcilere geçmesi, bölümü değişik bir noktaya çekiyor. Uzun yıllardır kendi çiplerini üreten Samsung, Galaxy serisi için yeni bir işlemci hazırlığında.

Exynos’tan farkı ne olacak?

Samsung, uzun bir müddettir Exynos işlemcilerini üretiyor ve amiral gemi aygıtlarında kullanıyor. Lakin Samsung’un ürettiği Exynos işlemcileri, teknik olarak öbür elektronik firmalarına da açık ve sipariş vermeleri durumunda Exynos işlemcileri kullanabiliyorlar. Fakat görünüşe nazaran Samsung, yalnızca Galaxy serisine özel bir işlemci üretiyor. Samsung Mobile lideri TM Roh, bir basın toplantısında “Galaxy” aygıtları için özel bir işlemci hazırladıklarını duyurdu. Bu işlemcinin Exynos serisinden farkı ne olacak bilinmiyor lakin sadece Samsung aygıtlarında kullanılabilecek.

Samsung, son yıllarda Exynos serisi yüzünden önemli manada tenkit altında kaldı. Samsung Mobile’ın yeni bir işlemci hazırlığında olması, Exynos’ın sorunlu yapısını ve ismini geride bırakmaları için âlâ bir fırsat olabilir. Samsung’un Exynos işlemcileri, Samsung Electronis LSI tarafından üretiliyor. Lakin Samsung Mobile’ın mümkün bir işlemci üretiminde daha çok kelam hakkına sahip olması, Galaxy aygıtları için daha yüksek optimizasyon ve performans sunabilir.

Galaxy S22 FE ve S23 serisi üç farklı işlemci ile gelebilir

1 gün evvel eklendi

Geçtiğimiz günlerde Samsung’un, Galaxy S22 FE ve Galaxy S23 serisi için MediaTek işlemcileri kullanabileceği haberi gelmişti. Bu türlü bir durumda yeni Samsung işlemcileri, yakın vakitte hayata geçmeyecek üzere gözüküyor. Tahminen de Samsung’un Exynos ve Snapdragon’dan vazgeçmek istemesi, yeni işlemciye harcanan vakti ve sermayeyi arttırabilir. Bakalım Samsung, Exynos işlemcilerinin gölgesinden çıkabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung, yeni bir işlemci hazırlıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.