Samsung Galaxy Watch 4 serisi, uyku sistemine nazaran kullanıcıya bir hayvan belirleyecek

Samsung‘un düzenleyeceği Galaxy Unpacked etkinliğinde yeni akıllı saatlerini duyurması beklenmiyor lakin Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic için yeni sıhhat ve fitness özellikleri geliyor. Google‘la kurulan işbirliğiyle geliştirilen  Wear OS‘u çalıştıran akıllı saatler, daha düzgün uygulama uyumluluğuna sahip olacak lakin kullanıcıların Google Asistan için biraz daha beklemesi gerekiyor.

Yeni kayış seçenekleri de geliyor

Yayınlanacak yazılım güncellemesiyle gelecek özelliklerden birisi uyku koçluğu olacak. Özellik kapsamında kullanıcıların bir haftalık uyku nizamı takip edilecek ve sonrasında yapılacak olan uyku anketiyle kullanıcıya uyku çeşidini temsil eden sekiz hayvandan(Kaygısız Aslan, Hassas Kirpi, Gergin Penguen, Güneşten Hoşlanmayan Köstebek, Temkinli Geyik, Uysal Mors, Avdaki Timsah ve Yorgun Köpek Balığı) biri atanacak.

Bu adımların tamamlanmasının akabinde kullanıcının uyku kalitesini artırmaya yönelik, denetim listeleri, uyku makaleleri, meditasyon ve raporlar üzere yardımcı takviyeler sunulacak ve toplamda bu koçluk programı dört ile beş hafta ortasında değişecek.

Samsung Galaxy Tab S8 ailesine ilişkin son sızıntılar ortaya çıktı

10 sa. evvel eklendi

Yazılım güncellemesiyle kullanıcılar, birebir vakitte abonelik tabanlı bir fitness hizmeti olan Centr isimli üçüncü taraf uygulamada 30 günlük deneme müddetine sahip olacak. Bir öbür özellik ise koşucular ve bisikletçilerin idmanlarından evvel arayı, süreyi ve set sayısını belirlemelerine imkan tanıyacak.

Google Asistan’ın Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic‘e geleceğini doğrulayan şirket kesin bir tarih vermemekle birlikte önümüzdeki aylarda bunun gerçekleşeceğini söyledi. Kullanıcılar Samsung’un kendi Bixby‘si yahut Google’ın lokal asistanı ortasında seçim yapabilecekler.

Son olarak Samsung, akıllı saatlere yeni kayış seçenekleri getirecek. Ayrıyeten saat yüzlerini daha güzel şahsileştirmek için daha fazla renk ve dijital saat yazı tipi ekleyecek.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Samsung Galaxy Watch 4 serisi, yeni özelliklerine kavuşuyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.