Samsung Galaxy Z Fold 4 dahili S-Pen yuvasına sahip olmayacak

Samsung’un sevilen katlanabilir akıllı telefon serisi Galaxy Z Fold, 2021 yılındaki Z Fold 3 modeli ile S-Pen dayanağına kavuşmuştu. Tıpkı S21 Ultra üzere Z Fold 3 de S-Pen destekliyordu lakin S-Pen yuvasına sahip değildi. S22 Ultra ile Galaxy Note markasını öldüren Samsung, S-Pen’i daha farklı aygıtlara getireceğini belirtmişti. Bu noktada dahili S-Pen yuvasın en çok sahip olması beklenen aygıt Galaxy Z Fold 4’tü lakin Samsung, bu mevzuda fikrini değiştirmiş.

Galaxy Z Fold 4, S-Pen slotuna sahip olmayacak

Şubat ayında, Galaxy Z Fold 4’ün S-Pen yuvasına sahip olacağı ile ilgili birinci tezler gelmişti. Samsung’un Z Fold serisine S-Pen yuvası koyacak olması Galaxy Note serinin öldürülmesine üzülenlere biraz da olsa sevinç vermişti. Lakin Samsung, bu hususta fikrini değiştirmişe benziyor. Samsung’a yakın kaynakları ile bilinen Ice Universe, Galaxy Z Fold 4’ün S-Pen yuvasına sahip olmayacağını belirtti. Görünüşe nazaran Galaxy Z Fold 4, evvelki kuşakla nazaran daha küçük ve ince olacak bu yüzden Samsung, S-Pen yuvası fikrinden vazgeçmiş durumda. Aygıtın evvelki nesile nazaran nasıl bir boyuta sahip olacağı bilinmiyor lakin daha ince olması, katlanabilir akıllı telefonların kullanımını kolaylaştıracaktır.

Samsung, her ne kadar Z Fold 4’e S-Pen yuvası koymayacak olsa bile büyük ihtimalle S-Pen kullanımını kolaylaştıracak aksesuarlar geliştirecektir. Bakalım katlanabilir akıllı telefon pazarının başkanı Samsung, Galaxy Note markasını katlanabilir telefonlar içerisinde devam ettirecek mi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Galaxy Z Fold 4 dahili S-Pen yuvasına sahip olmayacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.