Samsung, gerçek kablosuz şarjın geliştirilmesi için çalışıyor

Samsung, taşınabilir aygıtlar için kablosuz şarj teknolojisiyle yakından ilgileniyor. Şirketin, ortaya çıkan yeni bir patenti teknolojik aygıtları, onlarla direkt temas etmeden şarj eden bir istasyonun çalışmasını açıklamakta.

Xiaomi telefonunuzun güncelleme alıp almayacağını öğrenin

2 gün evvel eklendi

Patent açıklamasına nazaran, Samsung’un büsbütün kablosuz şarjı iki kısımdan oluşuyor: Bir baz istasyonu ve bir rezonatör. Rezonatör, hem istasyonun kendisine hem de ondan uzakta belli bir aralığa kurulabiliyor ve böylelikle şarj aralığı artıyor. Sonuç olarak da verici ve rezonatör etrafında 360 derecelik güç transferi gerçekleştiriliyor.

Samsung bu teknolojiyi ticari hale getirebilecek mi?

Fotoğrafta gösterildiği üzere, akıllı telefonlar, kulaklıklar, akıllı saatler ve başkaları dahil olmak üzere çeşitli teknolojik aygıtlar kablosuz olarak şarj edilebiliyor. Öte yandan patentte, gücün azamî dağıtım arası, güç ve birebir anda şarj edilen aygıtların sayısı hakkında hiçbir bilgiye yer verilmemiş.

Motorola, OPPO ve Xiaomi‘nin halihazırda çalışan kablosuz şarj prototiplerini gösterdiklerini belirtmekte yarar var. Lakin şu ana kadar hiçbir şirket, ticari kullanıma hazır bir tahlil sunamadı.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung, gerçek kablosuz şarjın geliştirilmesi için çalışıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.