Samsung, Rus askeri araçlarında kullanılan Z harfini katlanabilir telefonlarından kaldırdı

Samsung’un eser portföyünde isminde “Z harfi” geçen bir dizi katlanabilir telefon bulunuyor. Güney Koreli şirketin Avrupa kısımları web sitelerinde isim değişikliğine giderek Galaxy Flip ve Galaxy Fold modellerinden Z harfini kaldırdı.

Vivo X Fold’un tasarımı netleşti: İşte basın görselleri

12 sa. evvel eklendi

Samsung’un Letonya, Litvanya ve Estonya’daki resmi web sitelerinde tüm katlanabilir akıllı telefonlar artık Z harfi olmadan listeleniyor. Uygulama önümüzdeki aylarda daha fazla ülkeyi kapsayacak. Gelen bilgiler şirketin bu kararı Rusya – Ukrayna savaşı nedeniyle aldığı istikametinde. Pekala neden?

Rus askeri araçlarında kullanılıyor

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri operasyonlar Samsung’u da etkiledi. Kelam konusu değişikliğin Z harfinin Rus askeri araçlarında kullanılması nedeniyle yapıldığı belirtiliyor. İsim değişikliği şimdilik Rusya sınırındanki ülkeler için geçerli.

Samsung’un Galaxy Flip ve Galaxy Fold modellerinden Z harfini kaldırması yalnızca web sitesi ölçeğinde kalmayacak. Şirketin ilerleyen devirlerde bu isim değişikliğini aygıtların kutularına ve yazılımlarına da yansıtması bekleniyor. Şu an için Türkiye‘de bu istikamette bir değişiklik kelam konusu değil.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung, Z harfini katlanabilir telefonlarından kaldırdı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.