Samsung, telefonların yavaşlatıldığını kabul etti: Yeni bir güncelleme paylaşılacak

Geçtiğimiz günlerde Galaxy telefonlarda bulunan Oyun Optimizasyon Hizmeti (GOS) ile 10.000’den fazla uygulamanın performansını kısıtladığı ortaya çıkan Samsung’dan, iddialara karşılık geldi.  

Samsung tarafından sorun doğrulandı

Savların ortaya çıkması ile birlikte birçok kullanıcı tarafından büyük yansılar alan GOS yazılımı, Koreli bir youtuber tarafından test edildi. Gerçekleştirilen testlerde yazılımın, telefonun uygulama performasını yüzde 56 oranında azalttığı tespit edilirken uygulamanın paket ismi değiştirildiğinde ise performans kısıtlamalarının kalktığı gözlemlendi.

Yeni sorun hakkında Koreli kullanıcılara cevap veren şirket, “Samsung Galaxy S22 serisinin GOS’u (Oyun Optimizasyon Hizmeti), uzun müddet oyun oynarken CPU ve GPU performansını optimize etmek ve çok ısınmayı önlemek için evvelden yüklenmiştir. Farklı müşterilerin mevcut muhtaçlıklarını karşılamak için, performansa öncelik verme seçeneği sunmak için Game Booster Lab’ı mümkün olan en kısa müddette güncellemeyi planlıyoruz” kelamlarını lisana getirdi.

Samsung’un telefonları gizlice yavaşlattığı ortaya çıktı

1 gün evvel eklendi

Görünüşe nazaran Galaxy telefonların performansının kısıtlandığını doğrulayan Samsung, sorunu aşmak için yeni bir güncelleme paylaşmayı planlıyor lakin hangi aygıtların bu problemden etkilediği şimdi bilinmiyor. Bununla birlikte birinci güncellemenin GOS yazılımı ile piyasaya sürülen Galaxy S20 FE, Galaxy S21 Plus ve S22 modellerine gelmesi bekleniyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung, telefonların yavaşladığını doğruladı: Güncelleme yolda

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.