Samsung, TSMC’den müşteri kapma peşinde

Bir periyot döküm kesiminde değerli işler yapan ve büyük müşterileri kapan Samsung, üretim bantlarında verimliliği sağlayamayınca birer birer bunları kaybetti. Hatta ortaya çıkan yanlış verimlilik raporu skandalı da buna tuz biber oldu. Samsung tekrar de rekabetten vazgeçmiyor.

Samsung, döküm tesisine müşteri arıyor

Apple’ı büsbütün kaybeden ve Snapdragon 8 Gen 1 üretimi de badireye giren Samsung tahlil yolları aramaya başladı. Bir yandan döküm tesislerine yatırım yapmaya devam eden Samsung öbür taraftan ekstra finansman yaratmaya çalışıyor.

Samsung’da skandallar bitmiyor

1 hf. evvel eklendi

Gelen bilgilere nazaran Samsung yonga döküm tarifesinde indirime gitti. Bu sayede yüksek fiyat veren TSMC’nin elinden kimi müşterileri kapmayı amaçlıyor. Birinci etapta Nvidia ve AMD radara girmiş durumda. Bilhassa yoğunluk nedeniyle istediği siparişi TSMC’ye veremeyen tasarımcıların hedeflendiği iddia ediliyor.

Atılan adımlar ne kadar tesir edecek merak konusu çünkü ne kadar ucuz olursa olsun hiç bir müşteri düşük verimliliğe sahip üretim çizgilerini istemez. Ortaya çıkacak yonga bozulmaları bu indirimi büyük ziyana dönüştürebilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Samsung’dan döküm kampanyası

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.