Samsung yeni DDR5 RAM teknolojisini tanıttı: Tek modülde 512 GB kapasite


Günümüz bellek bölümünün dev isimlerinden Samsung, kullanıcılara tek bir DDR5 RAM modülünde 512 GB kapasite sunulmasını sağlayacak yeni bellek teknolojisini tanıttı.

Verimlilik yükseliyor

Paylaşılanlara nazaran kendi DDR4 belleklerinde kullanılan Katman İstifleme Bellek Paketleme Teknolojisini daha verimli bir hale getiren Samsung, yeni DDR5 modüllerinde kapasiteyi büyük oranda yükseltecek. Bununla birlikte DDR4 RAM’lerin sahip olduğu 4 katman sayısını DDR5 modüllerde 8’e kadar arttıran şirket, kalıpları yüzde 40 oranında daha ince hale getirmeyi başarmış.

Bunun yanı sıra ayrıyeten entegre yonga setini 1,2 mm’den 1.0 mm’e düşüren ve belleklerin katman aralığını azaltan şirket, birbirine bağlı 8 katman ile tek bir DDR5 512 GB RAM modülü üretecek. Yeni DDR5 teknolojisinin evvelki kuşağa kıyasla iki kat daha süratli olduğunu ve 6400 Mbps’den yüksek suratlar sunacağını söyleyen Samsung, performansta yaşanan artışa kıyasla yüzde 30 güç verimliliği sunmayı hedefliyor.

Android 13 tabanlı One UI 5.0 beklenenden erken gelebilir

6 sa. evvel eklendi

Bununla birlikte birinci olarak data merkezleri, akıllı telefon ve dizüstü bilgisayar üreticileri tarafından kullanılması beklenen yeni teknolojinin tüketi tarafına ne vakit geleceği şimdi bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ram Haberleri
  • Samsung DDR5 RAM’lerin kapasitelerini arttırıyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.