Samsung, yüksek talep beklentisiyle Galaxy S22’nin üretimini arttırıyor

Günümüzde teknolojik eserleri etkileyen çip krizi devam ederken, üreticiler akıllı telefon üretiminde kullanılan donanımların tedariğine yetişmekte zorlanabiliyor. Yeni paylaşılan bilgilere nazaran 9 Şubat tarihinde düzenlenen Unpacked etkinliğinde Galaxy S22 serisini duyuran Samsung’un, yeni telefonların üretiminde yüzde 20 oranında artışa gittiği ortaya çıktı.

Büyük bir talep görebilir

S21 serisine olan talep her ne kadar düşük kalsa da birçok kullanıcı, kalemli bir dizayna sahip olan Galaxy S22 Ultra modelinin Note serisini geri döndüreceğini düşünüyor. Bununla birlikte kullanıcıları dinleyerek S21’in plastik art kapak üzere olumsuz yorum alan özelliklerini S22 serisinde geride bırakan Samsung, yeni telefonların kullanıcılar tarafından büyük bir talep görmesini bekliyor.

Xiaomi Redmi K50 Pro’nun tasarımı gün yüzüne çıktı

1 gün evvel eklendi

Şirketin geçtiğimiz Kasım ayından itibaren Galaxy S22 bileşenlerini tedarik etmeye başladığı bildirilirken, yeni artış ile birlikte 12 milyon S22, 8 milyon S22+ ve 10 milyon adet S22 Ultra olmak üzere toplam 30 milyon S22 modeli üretilecek. Modellerin paylaşılan üretim planlarının ise birinci satış sayılarına nazaran değişiklik gösterebileceğini söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung, Galaxy S22 serisinin üretimini arttırıyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.