Samsung’a ikinci şok: Snapdragon 8 Gen1+ için TSMC tezi

Büyük beklentilerle AMD ile birlikte geliştirdiği Exynos 2200 yonga setinden beklediği randımanı alamayan Samsung’a bir makûs haber daha geldi. Snapdragon 8 Gen1+ yonga setini TSMC üretecek.

Snapdragon 8 Gen1+ neler sunacak?

Kesimden gelen bilgilere nazaran Snapdragon 8 Gen1 yonga setinin üretiminde zahmet yaşanıyor. Samsung’un verimlilik sorunlarını çözememesi nedeniyle Qualcomm üretimin bir kısmını TSMC’ye kaydırdı.

Qualcomm rekor büyüdü

1 hf. evvel eklendi

Yeni yılın birinci aylarındaki ağır amiral gemisi tanıtım rüzgârını en güzel halde karşılamak isteyen Qualcomm bu uğraşta Dimensity 9000 yongasetine de hisse kaptırmamak niyetinde. Akıllı telefonlar yanında tabletlerde de değerli bir rekabet var.

Bu gayretin ortasında ve üstelik global çip krizinin yaşandığı bir devirde Samsung’un verimlilik sorunu tedirginlik yarattı. Qualcomm da yüzde 5-10 ortasında performans güzelleştirmesi getirecek Snapdragon 8 Gen1+ yonga setinin üretimine start verdi. TSMC yeni yongayı 4nm sürecinde üretecek ve beklenenden daha erken piyasaya çıkacak.

Xiaomi 12 Ultra ve Mix 5 üzere amiral gemilerinde kullanılması beklenen Snapdragon 8 Gen1+ yonga seti için aslında emsal argümanlar daha evvel de lisana getirilmişti lakin vakit konusu da gündem olmaya başladı. En erken yaz aylarında Snapdragon 8 Gen1+ yonga setinin piyasaya çıkabileceği belirtiliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen1+ daha erken gelebilir

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.