Samsung’da skandal: Soruşturma başlatıldı

Döküm bölümünün kıymetli oyuncularından birisi olan Samsung, rekabette argümanlı olabilmek için 3nm süreci çalışmalarını tüm gayretleriyle devam ettiriyor. Bununla birlikte döküm tesislerinde bir skandal ortaya çıktı.

Samsung’da büyük skandal

Firmaya yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran skandal olay döküm tesislerinde yaşandı. Hem evvelki hem de mevcut çalışanlardan skandala karışanlar olduğu söz ediliyor. Firma bir iç soruşturma başlattı ve çalışanların tabirleri alınıyor.

Galaxy S22 Ultra ekran meseleleri yaşıyor

8 sa. evvel eklendi

Olay ise firmanın 3nm, 4nm ve 5nm döküm sınırları ile ilgili. Soruşturmaya nazaran bu çalışanlar test sürecinde verimlilik oranlarını hakikat yansıtmadı. Yani olağanda düşük gelen verimlilik oranları yüksek gösterildi.

Bunun sonucunda hem firmanın hem de müşterisi olan Qualcomm üzere firmaların yonga üretimleri beklenin altında verimlilik vermeye başladı. Samsung idaresinin yaptığı araştırmada skandal ortaya çıktı.

Soruşturma devam ederken ayrıyeten kısma yapılan yatırımların boşa gidip gitmediği de araştırılacak. Sonrasında gerekirse isimli mercilere mevzu yansıtılacak. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 üretiminden mutlu kalmayıp TSMC ile muahedesinin bununla bir ilgisi var mı merak ediliyor. Çünkü dal açısından da Samsung çok sıkıntı durumda kalabilir.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Samsung’da skandallar bitmiyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.