Samsung’un grafik yatırımları hayal kırıklığı oldu


Yıllardır Exynos kısmında yaşanan problemleri aşmak için değerli bir yatırım yapan ve AMD ile iş birliğine giden Samsung, bugüne kadar hem kendisinin hem de taşınabilir dünyanın en güçlü yonga seti için çalışmalara başlamıştı. Ortaya çıkan sonuç ise kimseyi sevindirmedi.

Exynos 2200 hayal kırıklığı oldu

Exynos 2200 birinci duyurulduğu vakit RDNA 2 grafikleri ile taşınabilir dünyada bir ihtilal yapacağı ve hatta Apple A15 Bionic yonga setini bile toza dumana kattığı savları gündeme gelmişti. Ne var ki piyasaya için standart bir yükseltmeden öteye gidemedi.

Snapdragon 8 Gen1+ daha erken gelebilir

2 gün evvel eklendi

Erdi Özüağ’ın da katıldığı basın ön gösteriminde Galaxy S22 Ultra ve Galaxy S21 Ultra modellerini karşılaştırma imkânı oldu. Ayrıyeten hem Exynos hem de Snapdragon versiyonları da karşılaştırıldı.

3DMark Wild Life testinde Exynos 2100 yongası 6256 puan alırken Exynos 2200 de 6684 puan alabilmiş. Aslında Samsung işlemci tarafında yüzde 6, grafik tarafında yüzde 17 en âlâ ihtimalle bir artıştan bahsetmişti. Skorlara da bu yansımış.

Snapdragon 8 Gen 1 ise Adreno grafik ünitesi daha düşük süratlerde çalışmasına karşın makası yüzde 42 düzeyine kadar açmış. Yani Exynos 2200 yonga setinin daha çok yolu var. Şimdi erken etaptaki aygıtlar olduğu için bu farklar bir ölçü daha güzelleşebilir.

Elbette performans tarafını bir kenara koyarsak gerçek vakitli ışın izleme ve değişken odak teknolojileri taşınabilir dünya için bir ihtilal niteliğinde. Samsung’un bu teknolojileri en uygun halde entegre etmesi performans farkını unutturabilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Exynos 2200 toz yutuyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.