Samsung’un telefonları gizlice yavaşlattığı ortaya çıktı

Günümüz akıllı telefon kesiminde büyük bir hisseye sahip olan Samsung’un, binlerce Android uygulamasına gizlice performans sınırlaması getirerek telefonları yavaşlattığı ortaya çıktı.

Kısıtlanan uygulama sayısı 10.000’den fazla

Android Authority tarafından paylaşılan bilgilere nazaran, sistem performansını optimize etmek ve çok ısınmanın önüne geçmek için Oyun Optimizasyon Hizmeti’nden (GOS) faydalanan Samsung’un, sistem uygulamaları, Google uygulamaları ve 10.000’den fazla üçüncü taraf uygulamaya sınırlama getirerek tam performansıyla çalışmasına pürüz olduğu argüman ediliyor.

Bununla birlikte telefon sıcaklığı düşük düzeylerde olsa bile uygulamalara performans sınırlaması getirildiği bildirilirken, Geekbench üzere test uygulamaları açıldığında bu kısıtlama otomatik olarak kalkıyor ve telefonun daha yüksek skorlar almasını sağlıyor.  

Samsung Galaxy S22 Ultra’nın sağlamlık testi paylaşıldı

1 gün evvel eklendi

Kullanıcılar tarafından büyük reaksiyonlar alan yeni sorunu araştırdığını ve kısıtlamanın tüketicilerin güvenliğini sağlamak gayesiyle getirildiğini söyleyen Samsung, yakında Galaxy akıllı telefonlar için yeni bir güncelleme paylaşabilir.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Samsung’un telefonları gizlice yavaşlattığı ortaya çıktı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.