Samsung’un yeni taşınabilir işlemcisi birinci defa Galaxy S25 serisinde kullanılacak

Son yıllarda Samsung, Exynos işlemcileri ile önemli manada tenkit alıyor. Snapdragon versiyonlarına nazaran performans düşüşü ve ısınma sorunları getiren Exynos işlemciler, her geçen gün kullanıcılarından gözünden düşüyor. RDNA2 grafik üniteli Exynos 2200 bile hayal kırıklığına uğratmışken Samsung, yepisyeni bir işlemci serisine hazırlanıyor. Görünüşe nazaran bu yeni işlemci birinci sefer 2025’te kullanılacak.

Samsung’un yeni kuşak işlemcilerine birkaç yıl var

Nisan ayında Samsung’tan TM Roh, Samsung’un Galaxy aygıtları için özel bir işlemci hazırlığında olduğunu belirtmişti. Exynos serisinin yerine geçmesi beklenen yeni işlemciler hakkında yeni bilgi, bekleyenleri üzecek cinsten. Samsung’a yakın kaynakları ile bilinen Ice Universe, Samsung’un yeni işlemcisinin birinci kere 2025’te tanıtılacak Galaxy S25 serisinde kullanılacağını bildirdi.

Samsung, yeni bir işlemci hazırlıyor

1 ay evvel eklendi

Samsung, büyük ihtimalle bu işlemciyi o yıl tanıtılacak öbür amiral gemi aygıtlarında da kullanacaktır. Exynos işlemciler, Galaxy telefonlarda kullanılsa da öbür firmalara da açık bir işlemci serisi. Yeni işlemcilerin büsbütün Galaxy telefonlara özel olması bekleniyor böylece optimizasyon en yeterli oranda sağlanacaktır. Bakalım Samsung, Exynos ile üzdüğü hayranlarını geri kazanabilecek mi.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Samsung Galaxy S25, yepisyeni işlemci ile gelecek

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.