Sapphire’in özel madencilik kartları MSRP fiyatlarına geriledi

Kasım ayında AMD Radeon RX 6700M ve 6600M ekran kartlarını özel madencilik donanımı olarak tekrar markalaştıran Sapphire’in, GPro X080 ve X060 madencilik kartlarının fiyatlarında büyük bir düşüş yaşanıyor.

Madencilik kartlarında fiyat düşüşü devam ediyor

Ocak ayında 1350 dolar fiyatlara ulaşan ve 850 dolar MSRP fiyatı bulunan GPro X080 modeli Şubat ayında 865 dolara kadar gerilerken, 620 dolar MSRP fiyatına sahip X060 modeli ise 1000 dolar düzeylerinden 565 dolara kadar düşmüş durumda. Bununla birlikte yaşanan gerilemenin, ekran kartı fiyatlarının yavaş yavaş eski haline dönmesinden kaynaklandığı düşünülüyor.

Nvidia’nın kripto madenciliği çip satışları yüzde 77 düştü

2 gün evvel eklendi

Özel madencilik donanımlarının fiyatları MSRP fiyatlarına gerilerken, Sapphire’e kıyasla Nvidia’nın CMP HX kartlarının satışları da yüzde 77 oranında azaldı. Paylaşılan bilgilerden yola çıkarak özel madencilik donanımlarının oyun donanımlarına kıyasla daha süratli bir düşüş gösterdiğini ve Ethereum’un pay ispatına geçişi yaklaştıkça fiyatların daha olağan düzeylere ulaşacağını söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Özel madencilik kartlarının fiyatları düşmeye devam ediyor

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.