Şarjı hiç bitmeyen akıllı saat: Garmin Instinct 2

Akıllı saatlerde kullanım mühletleri daima sorun olarak kaldı ve tahlil geliştirebilen firmalar da öne çıkmayı başardı. Huawei ve Honor markalarının nispeten daha uzun kullanım müddetleri sunan akıllı saatleri hayli tanınan. Garmin ise olaya farklı bir açıdan yaklaşıyor.

Garmin Instinct 2 şarjı hiç bitmiyor

Firmanın birinci kuşak Instinct akıllı saatleri ekranın altına entegre güneş paneli ile daima şarj oluyor ve çok uzun kullanım mühletleri sunuyordu. Yeni kuşak ise gelişmiş paneller ile çıtayı daha da üst çıkarıyor.

Galaxy Watch 4 saatlerine müjde

15 sa. evvel eklendi

Garmin Instinct 2 akıllı saat en az 3 saat 50 bin lümenlik ışık kaynağına maruz kalırsa o günü hiç şarj olmadan bitiriyor. Bu biçimde sınırsız bir kullanım mühletine sahip olabiliyorsunuz. Gece ay ışığının en parlak olduğu anda 100 bin lümenlik ışık kaynağı ortaya çıktığı söz ediliyor. Bu da gündüz çok daha rahat bir şarj imkânı ortaya çıkarıyor. GPS kullanırsanız bu sayı 370 saat oluyor.

Bellek devrelerini piksellerin içerisinde düşük güç tüketimine yönelik olarak organize eden memory-in-pixel LCD teknolojisi sayesinde güç tüketimi kıymetli ölçüde azalıyor. Ayrıyeten monokrom renkler de buna katkı yapıyor. Bu bakımdan çok renkli imajlar yahut ekran temaları beklemek mümkün değil. Tekrar de 176×176 piksel çözünürlük daha net manzaralar sunuyor.

Nabız ölçer, kandaki oksijen pahası sensörü, konumlama sensörü, yükseklik ölçer, barometre ve pusula üzere varlıklı donanımlara sahip. Tekrar uygulama da kurulabiliyor. Bluetooth ve ANT+ temas teknolojilerini kullanıyor.

Güneş paneli kullanmayan versiyon ise GPS ağır iken 70 saat, standart modda 28 gün, eko modda 65 gün kullanılabiliyor. 40mm kasada ise bu sayılar biraz daha azalıyor.

Garmin Instinct 2 akıllı saat modeli 40mm kasa için 350$ ile başlıyor. 45mm kasa ve güneş paneli ile fiyatlar artıyor. Ayrıyeten askeri kullanıma yönelik Tactical Edition, saklılığa odaklı anlık format atabilen Kill Switch, Gece Görüş, Çift Format GPS üzere ekstra bileşenlerle donatılan versiyonlar da olacak. Ülkemizde birinci kuşak 5000TL’den başlıyordu.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Giyilebilir Teknolojiler Haberleri
  • Garmin Instinct 2 şarjı hiç bitmiyor

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.