Snapchat, Ukrayna’da ısı haritasını devre dışı bıraktı

İşgal altındaki Ukrayna halkı için toplumsal medya devlerinin gerek tekpi gerekse çeşitli tedbirler ile yanında olmaya çalıştıklarını görüyoruz. Snapchat platformu da ülkede ısı haritasını devre dışı bıraktığını duyurdu.

Snapchat’ten Ukrayna atılımı

Snapchat platformunun Snap yüklenen noktaları harita üzerinde gösterdiği ve böylelikle en tanınan alanların bulunabildiği Snap Map ısı haritası risk barındırdığı gerekçesiyle Ukrayna sonları içerisinde erişime kapandı.

Instagram yüzünden intihar etti

1 ay evvel eklendi

Snapchat düşman ögelerin ısı haritasını takip ederek Ukrayna vatandaşlarının ağır olduğu noktaları ortaya çıkarabileceğini belirtiyor. Hali hazırda haritada Ukrayna büsbütün yükleme noktalarından temizlenmiş durumda.

Emsal adımı Google da atmıştı. Canlı trafik datalarını kapatan Google ayrıyeten kullanıcı tarafından eklenen harita katkılarını da devre dışı bırakmıştı. Yeniden Apple da ülke çapında canlı trafik datalarını kapatan firmalardan.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Snapchat’ten Ukrayna atağı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.