Snapdragon 8 Gen 1+ Çin’e özel olacak

Pek çok amiral gemisinin kalbini süslese de Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti bilhassa üretim sürecinden kaynaklı verimlilik meseleleri nedeniyle beklentilerin altında kaldı. Yer yer Dimensity 9000 yonga setinden geriye düşen amiral gemisi için Qualcomm düğmeye bastı. 

Snapdragon 8 Gen 1+ ne vakit geliyor?

Ani bir kararla üretimi TSMC 4nm sürecine kaydıran Qualcomm elini çabuk tutmak istiyor. Kestirimlere nazaran bileşenlerde değişiklik yapmadan yüzde 10-15 ortasında performans artışı getirecek olan Snapdragon 8 Gen 1+, Haziran ayında piyasada olacak. 

Snapdragon 7 Gen 1 geliyor

4 gün evvel eklendi

Firmanın Mayıs ayında tanıtması beklenen Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti Çinli bir üreticiye özel olacak. Şimdi hangi marka olduğuna dair bir bilgi yok lakin Xiaomi, Oppo, Vivo akla birinci gelen isimler. 

Geçen yıla nazaran daha erken piyasaya çıkacak olan Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti Dimensty 9000 rakibine Pazar hissesi bırakmamayı amaçlıyor. Farklı optimizasyonlarla bu defa benchmark skorlarında yeni bir kral görebiliriz. 
 

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen 1+ çıkış tarihi sızdırıldı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.