Snapdragon 8 Gen 1+ Mayıs ayında gelebilir

Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti yılın başlarından bu yana amiral gemilerini süslemeye devam ediyor. Bununla birlikte bilhassa Samsung’un üretim sınırlarından ötürü bir ölçü verimlilik kaybı olduğu daima gündeme geliyor. Bunun sonucunda da Qualcomm değerli bir karar aldı.

Snapdragon 8 Gen 1+ ne vakit gelecek?

Bilhassa MediaTek’in Dimensity 9000 yonga setinin belli senaryolarda daha uygun performans göstermesi şirket stratejisinde de değişikliklere neden oldu. Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti hem daha erkene alındı hem de üretim çizgisi değişti.

Qualcomm ve Trimble iştiraki duyuruldu

3 gün evvel eklendi

Gelen bilgilere nazaran Snapdragon 8 Gen 1+ yonga seti için Mayıs ayının sonlarında bir tanıtım planlanıyor. Haziran ayında da birinci akıllı telefonları görmeye başlayacağız. Bu durumda hacimli üretim de başlamış oluyor.

Öteki bir gelişme de TSMC 4nm sürecine geçiş yapılması. TSMC hala en verimli üretim çizgisine sahip ve bu da Snapdragon 8 Gen 1+ yonga setinin bir ölçü daha verimli olmasını ve haliyle darboğaz yaşamamasını sağlayacak. Bu sayede yüzde 5-10 civarında daha âlâ bir performans beklentisi oluşmuş durumda.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen 1+ neler sunacak?

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.