Snapdragon 8 Gen 2, AV1 kodek takviyesiyle gelebilir

Öbür kodek bileşenlerinden daha fazla sıkıştırma ile daha kaliteli görüntü akışı sunan AV1, Qualcomm’un bir sonraki amiral gemisi yonga setinde desteklenebilir. Yeni bilgiler Snapdragon 8 Gen 2‘nin lokal AV1 kod çözme dayanağına sahip olacağını gösteriyor.

Snapdragon 8 Gen 2’de AV1 dayanağı

Qualcomm’un model numarası SM8550 yonga seti hakkında kimi bilgiler ortaya çıktı. Şirketin mevcut amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 1‘in model numarasının SM8450 olmasından ötürü yeni isimlendirmeyle bir arada ortaya çıkan özelliklerin olası Snapdragon 8 Gen 2’ye ilişkin olduğu düşünülüyor.

Şimdiye kadar hiçbir yonga setinde AV1 kodeki desteklemeyen Qualcomm, yeni bilgilere nazaran bu durumu değiştirmek istiyor. Yonga setinin Adreno GPU‘sunun mahallî AV1 kod çözme özelliğini destekleyeceği belirtiliyor.

Motorola Edge 30 Pro 5G’nin teknik özellikleri ortaya çıktı

23 sa. evvel eklendi

Qualcomm, takviyesi rastgele bir yonga setinde birinci sefer sunacak olsa da başka yonga üreticilerinde durum farklı. Birtakım Samsung Exynos ve MediaTek Dimensity yonga setlerinde bir müddettir AV1 kodek takviyesi sunuluyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • Snapdragon 8 Gen 2, AV1 kodek takviyesiyle gelebilir

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.