Snapdragon 8cx Gen 3 yongalı birinci dizüstü yolda

Qualcomm’un ultra hafif dizüstü modelleri için hazırladığı 5nm Snapdragon 8cx Gen 3 yonga seti şimdi pazarda kendisine yer bulamadı lakin yakın devirde sahneye çıkmak üzere.

Snapdragon 8cx Gen 3 neler sunuyor?

5nm sürecinde tasarlanan yonga seti 4 adet Cortex-A1 ve 4 adet Cortex-A78 çekirdeği ile değerli bir performans sıçraması gerçekleştiriyor. Güç verimliliği ve irtibat teknolojileri ile dizüstündeki en güçlü Qualcomm eseri oluyor.

AMD rekor hisseye ulaştı

1 gün evvel eklendi

Geekbench üzerinde Microsoft Surface olduğu kestirim edilen bir test dizüstüsü ortaya çıktı. Snapdragon 8cx Gen 3 yonga seti barındıran dizüstü muhtemelen satışa çıkmadan evvelki son hazırlıklarını yapıyor.

Snapdragon 8cx Gen 3 yonga seti çok çekirdek skorlarında pek çok 25W Intel ve AMD sistemlerden önde üzere görünüyor. Bununla birlikte tek çekirdek skorları epey düşük.

Qualcomm uzun müddettir dizüstü pazarında olsa da Android tarafındaki kadar başarılı olamadı ve optimizasyon tarafını bir türlü halledemedi. Bu türlü olunca piyasada çok az firma Qualcomm’u tercih etti. Apple ise M1 ile çok kısa müddette yol katetti ve yazılım tarafında düşünceler olsa da kendi ekosistemi olduğu için büyük yatırımlar yapmaya devam ediyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Snapdragon 8cx Gen 3 performansı nasıl?

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.