Sony, Assassin’s Creed’in eski üretimcisinin oyun stüdyosunu satın aldı

Yeni kuşak konsolların çıkışıyla birlikte oyun dünyasınki satın alımların sayısı bir oldukça arttı. Geçtiğimiz günlerde de Sony’den bir adım daha geldi.

Sony, Haven Entertainment Studios’u satın aldı

Geçtiğimiz günlerde Sony’nin yaptığı açıklamaya nazaran Sony, Jade Raymond tarafından kurulan Montreal merkezli Haven Entertainment Studios‘u satın aldı. Haven Entertainment Studios zati Mart 2021’de Sony’nin yatırımıyla birlikte kurulmuştu. Bu yüzden bu mutabakatın bir gün geleceğini biliyorduk. Satın alım için ödenen fiyat açıklanmadı.

The Witcher’ın yeni oyunu duyuruldu

1 gün evvel eklendi

Haven Entertainment Studios dediğimzi üzere Jade Raymond tarafından kuruldu ve kendisi Assassin’s Creed’in eski imalcisi. Stüdyo 60 üzerinde çalışana sahip. Haven Entertainment Studios şu anda PlayStation 5’e özel olan bir oyun üzerinde çalışıyor. İtalyan web sitesi Multiplayer.IT‘e nazaran bu yeni PS5 özel oyunu live-service bir oyun olacak. Yani Destiny ve Apex Legends gibi diyebiliriz. Ne yazık ki proje ile ilgili daha fazla bilgi şimdilik bulunmuyor. Oyunun geliştirmesine daha yeni başladıkları için uzun bir müddet daha yeni ayrıntı öğrenemeyeceğiz üzere duruyor. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Sony, Haven Entertainment Studios’u satın aldı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.