Sony, PlayStation 6’yı mı geliştirmeye başladı?

Sony‘nin şimdiden yeni jenerasyon bir oyun konsolu üzerinde çalıştığı söyleniyor. Çünkü AMD‘nin son açık konumlarından birinde PlayStation 6‘ya dair bir ipucu bulundu.

Sony: Savaş sonrası harabelerde kurulan Japon mucizesi 76 yaşında

1 gün evvel eklendi

İş ilanına nazaran şirket daha evvel Xbox ve PlayStation için çipler üreten grup için mühendis arayışlarına başladı. Bu gelişme de büyük olasılıkla Sony’nin, PlayStation 6 oyun konsolu için AMD’ye yeni kuşak çip siparişi verdiğine işaret ediyor.

Sony yeni jenerasyon konsol geliştirmeye iki yıl içinde başlıyor

Birtakım oyuncular, Sony’nin yeni jenerasyon PlayStation üzerinde tam olarak çalışmalara başlaması için şimdi erken olduğu görüşünü lisana getirebilirler. Lakin şirketin evvelki yol haritalarını hatırlatacak olursak, Japon devinin PlayStation’ın aktüel sürümünün yayınlanmasından tam iki yıl sonra yeni kuşak bir aygıtın piyasaya sürülmesi için planlar yapmaya başladığını söyleyebiliriz.

PlayStation 5, 12 Kasım 2020‘de ABD, Kanada, Meksika, Japonya ve başka birçok ülkede piyasaya sürülmüş ve 19 Kasım‘da ise Türkiye de başta olmak üzere dünyanın geri kalan ülkelerinde satışa çıkmıştı.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Sony, PlayStation 6’yı mı geliştirmeye başladı?

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.