Sony prodüksiyonları ile büyüdü

Gerek akıllı telefon gerekse PlayStation 5 satışları beklentilerin altında kalan Sony tam tersine Spiderman ve Venom filmlerinden önemli kazançlar elde etti. Ayrıca sensör pazarındaki yoğun talep de önemli bir etken oldu. 

Sony filmleri revaçta

Geçen yılın son çeyreği itibariyle Sony iştirakleri toplamda 26 milyar dolar civarında gelir elde etti ve yıllık yüzde 13 büyüdü. Faaliyet kârı ise 4.11 milyar dolar ile yüzde 32 artış gösterdi. Müzik, prodüksiyon ve sensör satışları rekor düzeye ulaştı. 

PlayStation 5 konsoluna SSD dopingi

8 sa. önce eklendi

Spiderman: No Way Home ve Venom: Let There Be Carnage filmleri geçen yılın şampiyonu oldu. Prodüksiyon bölümü bu sayede neredeyse 3 kat artışla 4.2 milyar dolarlık gelir elde etmeyi başardı. Müzik bölümü 2.8 milyar dolar gelir elde ederken sensör bölümü de 3 milyar dolar ile başarılı bir grafik çizdi.

Mobil cihaz satışları zaten çok düşük kalan Sony’nin Elektronik Ürün bölümü bu nedenle gerileme kaydetti. Yine çip krizi nedeniyle azalan PlayStation 5 satışları Oyun bölümünü de yüzde 1 civarı bir düşüşe soktu. 

Yeni yılda tablonun çok da değişmesi beklenmiyor. PlayStation 5 satış tahmini bu çeyrek için 11 milyon civarına çekildi. Akıllı telefon satışları halen bir problem. Bununla birlikte genel telefon pazarının rekor düzeylere ulaşması sensör satışlarına katkı yapıyor.  Morbius, Uncharted ve SpiderMan SpiderVerse yapımlarının yine rekor hasılat elde etmesi bekleniyor. 
 

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Sony filmleri yüz güldürüyor

About admin

Check Also

Minik Hyundai Casper’ın ticari versiyonu da çıktı: Casper Van

Hyundai Casper, Koreli üreticinin en küçük crossover modeli olarak tanıtılmıştı. Şimdi de bu şirin modelin Casper Van isimli ticari ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.