Sony yaklaşık 1 inçlik bir kamera sensörü hazırlıyor

Sony’nin amiral gemisi düzeyinde yeni bir sensör hazırlığı içerisinde olduğu bir müddettir lisana getiriliyor. Huawei P50 serisinde büyük bir beklenti olsa da tanıtım ile birlikte ambargo nedeniyle sensörün OmniVision olduğu anlaşılmıştı. Yani hala IMX 800 ortaya çıkmış değil.

Sony IMX 800 neler sunacak?

Sony Xperia PRO-I amiral gemisi, profesyonel makinelerden elde edilen 1 inçlik bir sensöre yer vermişti lakin Sony bunu rastgele bir müşterisine tedarik etmedi ve kendi modeline has kaldı. Bunun yerine biraz daha küçük boyuta sahip IMX 800 sensörünü sunacak.

Sony akıllı telefon imaj sensörü pazarının %45’ine sahip

5 gün evvel eklendi

Bugüne kadar sızdırılan bilgilere nazaran IMX 800 sensörü 1/1.1 boyutlarına sahip olacak. Çözünürlüğün ise sayı yarışına girmeyerek 50MP düzeyini tercih edeceği söz ediliyor. Farklı yazılım algoritmaları ile birlikte IMX800 pek çok amiral gemisi akıllı telefonda kendisine yer bulacak. Vivo ve Oppo’nun birinci müşteriler olduğu iddia ediliyor.

Samsung da 108MP çözünürlüğe kadar çıkan ISOCELL kamera sensörleri ile rekabette hissesini arttırmaya çalışıyor lakin Sony hala en büyük tedarikçi pozisyonunda ve sensörleri daha fazla tercih ediliyor.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Sony IMX 800 özellikleri sızdırıldı

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.