Spotify kullanıcısını arttırdı ama zarardan kurtulamadı

Çevrim içi müzik sektöründe Apple’ın baskısını hissetse de Spotify halen açık ara liderliğini sürdürüyor. Reklam destekli ücretsiz aboneliğin de etkisiyle Spotify dördüncü çeyrekte de yükseldi ancak zarar etti.

Spotify ne kadar kullanıcıya sahip?

Dördüncü çeyrek rakamlarına göre Spotify toplam aylık aktif kullanıcı sayısını 406 milyona yükseltti ve yüzde 18 büyüdü. Toplam reklam destekli aylık aktif kullanıcı sayısı 236 milyon olurken, ücretli abone sayısı da 180 milyon oldu. 

Spotify’dan COVID-19 hamlesi

2 gün önce eklendi

Tüm kullanıcılardan elde edilen toplam gelir yaklaşık 2.7 milyar Avro ile yüzde 24 arttı. Reklamlı aboneler 394 milyon Avro getirirken ücretli aboneler de 2.29 milyar Avro getirdi. Bu kadar artışa rağmen milyon Avro zarar açıklandı. Önceki çeyrek 75 milyon Avro kâr açıklanmıştı. Bu dönemde maliyetlerin yükseldiği belirtiliyor. 

Yeni yılda Spotify biraz durgunluk bekliyor. Tahmini toplam kullanıcı sayısı 418 milyon olarak hesap edilirken ücretli kullanıcı sayısı da 183 milyon olacak. Toplam gelirin 2.6 milyar Avroya gerilemesi beklenirken faaliyet zararı da 67 milyar Avro olarak gerçekleşecek.  
 

  • Anasayfa
  • Internet
  • Web Siteleri Haberleri
  • Spotify zarar ediyor

About admin

Check Also

Minik Hyundai Casper’ın ticari versiyonu da çıktı: Casper Van

Hyundai Casper, Koreli üreticinin en küçük crossover modeli olarak tanıtılmıştı. Şimdi de bu şirin modelin Casper Van isimli ticari ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.