Spotify, Nisan ayından itibaren Rusya’da kullanılamayacak

Rusya‘nın Ukrayna‘ya yönelik askeri atakları tüm süratiyle devam ederken birçok şirket Rusya’daki faaliyetlerini ya muhakkak bir mühlet için ya da sınırsız olarak askıya aldı. Rusya’nın saldırıarından ötürü daha öncesinde Rusya’daki ofisini süresiz olarak kapatan Spotify, bu sefer Rusya’daki tüm hizmetlerinin erişimini kapatıyor.

Instagram, kronolojik sıralama özelliğini tekrar erişime sunuyor

2 gün evvel eklendi

Spotify, Rusya’daki bütün hizmetlerini askıya alıyor

İsminin açıklanmasını istemeyen bir Spotify sözcüsü yaptığı açıklamada, “Spotify, bölgede emniyetli, bağımsız haber ve bilgi sağlamak için hizmetlerinin Rusya’da çalışır durumda tutmanın kritik derecede kıymetli olduğuna inanmaya devam etti. Ne yazık ki, yakın vakitte yürürlüğe giren ve bilgiye erişimi daha da kısıtlayan, tabir özgürlüğünü ortadan kaldıran ve makul haber çeşitlerini cürüm haline getiren mevzuat, Spotify çalışanlarının ve hatta muhtemelen dinleyicilerimizin güvenliğini riske atıyor. Seçeneklerimizi ve mevcut şartları dikkatlice değerlendirdikten sonra, Rusya’daki hizmetimizi büsbütün askıya alma konusunda sıkıntı bir karara geldik.” dedi. Ayrıyeten Spotify sözcüsü yaptığı açıklamada şirketin Rusya’daki hizmetini tahminen Nisan ayı başlarında askıya alacağını söyledi.

Spotify sözcüsünün yaptığı açıklamada bahsedilen kanun, Rusya’da yakın bir vakitte yürürlüğe girdi. Bu kanuna nazaran Rus ordusunun prestijini zedeleyecek palavra haberleri yapan kişi ve kurumlara mahpus cezası verilebilir. Bu kanunu sebep gösteren Spotify, yakın bir vakitte Rusya’daki tüm hizmetlerini sonlandıracak.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Spotify, Nisan ayından itibaren Rusya’da kullanılamayacak

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.