Spotify, Rusya’daki ofisini süresiz olarak kapatma kararı aldı

Rusya‘nın Ukrayna‘ya karşı askeri saldırıları tüm süratiyle devam etmekte. Bundan dolayı birçok ülke ve şirket Rusya’ya yeni yaptırımlar uyguladı. Spotify da bu şirketler ortasında bulunuyor. Rusya’nın askeri ataklarından sonra Spotify, Rusya’daki ofislerini “süresiz olarak” kapatmak dahil birkaç yeni karar aldı. 

Rusya’ya ambargo uygulayan teknoloji markaları

1 gün evvel eklendi

Spotify, Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar uygulamaya başladı

Rusya’da alınan karara nazaran günlük 500.000’den fazla kullanıcısı olan yabancı toplumsal medya şirketleri, ülkede lokal bir ofisi açmak zorunda. Bu kararı ise sadece birkaç şirket uyguladı ve bunlardan biri de Spotify‘dı. Lakin Spotify, Rusya’nın hücumlarına ısrarla devam etmesinden dolayı Rusya’daki ofisini süresiz olarak kapatma kararı aldı. Ayrıyeten şirket, Rusya’ya bağlı reklam içeriklerini de kaldırmaya karar verdi. Lakin Rusya’daki kullanıcılar Spotify’a erişmeye devam edebilecek. Bunun sebebini ise Spotify sözcüsü şu sözleriyle açıklıyor: “Küresel bilgi akışına müsaade vermek için hizmetimizi Rusya’da çalışır durumda tutmaya çalışmanın kritik derecede değerli olduğunu düşünüyoruz .” 

Spotify, öbür internet platformları gibi Rus devletine bağlı içeriklerin keşfedilebilirliğini de kısıtladı. Ayrıca şirket, RT ve Sputnik‘teki tüm içerikleri Spotify’ın platformundan kaldırdı. Spotify sözcüsü, yaptığı açıklamada “Ukrayna’ya yönelik yapılan saldırılara derinden üzüntü duyuyoruz. Geçtiğimiz hafta boyunca birinci önceliğimiz, çalışanlarımızın güvenliği ve bilgiye erişimin her zamankinden daha kıymetli olduğu bir vakitte Spotify’ın değerli bir global ve bölgesel haber kaynağı olarak hizmet vermeye devam etmesini sağlamak oldu.” sözlerine yer verdi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Taşınabilir Uygulamalar Haberleri
  • Spotify, Rusya’daki ofisini süresiz olarak kapattı

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.