Spotify sesli haber akışlarına başlıyor

Yalnızca bir müzik akış hizmeti olmak istemeyen Spotify ağır bir biçimde podcast yayınlarına yatırım yapıyor. Ayrıyeten birinci sefer sesli kitap özelliğini kullanıma sunan platform artık de sesli haber akışlarını test ediyor.

Spotify haber akışları

Spotify haber akışları yeniden podcast üzerinde şekilleniyor. 60 saniyelik podcast klipleri ve metne dönüştürülmüş hali sıralı bir biçimde kullanıcının karşısına getiriliyor. Böylelikle kullanıcı hem görsel hem işitsel olarak podcast yayınlarını görebiliyor.

Spotify sesli kitaplara başlıyor

1 ay evvel eklendi

Podcast sekmesi yeni devirde Arama ve Ana Sayfa sekmelerinin ortasına yerleşecek. Buraya geçiş yapan kullanıcılar kendi ilgilerine nazaran şahsileştirilmiş yayınları haber akışı biçiminde listeleyebilecek.

Spotify yeni dizaynını 49.4 milyon dolara satın aldığı Podz teşebbüsünün teknolojileri üzerine inşa ediyor. Podz girişi 100 000 saatlik podcast yayını dinleyerek eğitilmiş bir makine öğrenme teknolojisi geliştirmişti. Şimdi test evresinde olduğu için Podcast özelliğinin ne vakit kullanıma sunulacağı bilinmiyor.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Toplumsal Medya Haberleri
  • Spotify anasayfa görünümünü değiştiriyor

About admin

Check Also

Elon Musk, Twitter teklifinde fiyat kırabilir

En hareketli toplumsal ağ olarak kabul edilen Twitter’ı pay başı 54.20$ olarak satın almaya hazırlanan Elon Musk pürüz çıkarmaya başladı. Ne ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.