Square Enix, blockchain oyunları için harekete geçti

GameFi kesiminin süratle büyümeye başlaması ile birlikte oyun şirketleri de bu alandaki çalışmalarını genişletiyor. Son olarak görüntü oyun şirketi Square Enix, blockchain tabanlı oyunları finanse etmek için birtakım oyun stüdyolarını ve fikri mülkiyetini (IP) satmak için bir muahede imzaladı. Blockchain, yapay zeka ve bulut hizmetleri yatırımlarını finanse etmek için 300 milyon dolar karşılığında İsveçli oyun şirketi Embracer ile mutabakat imzaladı.

Bu ay GeForce Now’a 27 yeni oyun eklenecek

13 sa. evvel eklendi

Square Enix’in Lideri Yosuke Matsuda husus ile ilgili olarak kelam konusu mutabakatın, şirketin global iş ortamını değiştirmesine yardımcı olacağını söyledi. Tıpkı vakitte şirketin dijital cümbüş alanındaki ana faaliyet alanını sağlamlaştıracağını da belirtti. 

Son olarak belirtmek gerekirse yapılan bu mutabakat, Square Enix’in blockchain, yapay zeka ve bulut alanlarındaki yatırımının başlatılması açısından hayli değerli bir pozisyona sahip.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Square Enix’ten blockchain adımı

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.