Steam Deck OS 3.2 yaması fan ve tazeleme suratı denetimi ile geliyor

Bu yılın en çok beklenen teknoloji eserlerinden birisi olan Steam Deck oyun konsolu yeni özellikler kazanmaya devam ediyor. Steam Deck OS 3.2 yaması ile verimlilik tarafında iyileştirmeler yapılıyor. 

Steam Deck OS 3.2 neler sunuyor?

Şimdi beta sürecinde olan Steam Deck OS 3.2 yaması iki farklı kategoride kullanıcılara daha fazla denetim sunacak. Bunlardan birisi işletim sistemi üzerinden fan eğrisini denetim edebilme. Kullanıcılar bu sayede düşük yüklerde daha âlâ bir deneyim yaşayacaklar ve farklı senaryolara fanın nasıl reaksiyon vereceğini ayarlayabilecekler. 

Steam Deck’e harici ekran kartı takıldı: Sonuçlar şaşırtan

2 hf. evvel eklendi

Öteki taraftan oyun esnasında tazeleme suratını değiştiren deneysel bir özellik de eklendi. Kullanıcı oyuna girdiği vakit otomatik olarak 40Hz-60Hz ortasında belirleyeceği pahalar ortasında geçiş yapıyor. Çıkınca da evvelki belirlenen pahaya geri dönüyor. Bu özelliğe süratli erişim menüsü altından performans sekmesine giderek ulaşabilirsiniz. 

Ayrıyeten aygıt uykudan uyandığında işletim sistemindeki fan denetiminin devreye girmemesi ile Steam klavyesinde Avro simgesini girerken kusur oluşması konusu giderildi ve tekrar klavyenin masaüstü modunda kimi senaryolarda otomatik olarak devreye girmesine yönelik deneysel dayanak eklendi. 
 

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Kasa Haberleri
  • Steam Deck OS 3.2 yaması beta sürecinde

About admin

Check Also

Rusya yonga gereksinimini Çin’den karşılayacak

Ukrayna işgali ile birlikte Batılı yonga teknolojilerine erişimi kısıtlanan Rusya devayı Çin’de arıyor. Tekrar birebir ambargoyu yaşayan ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.