Steam Deck’e Radeon RX 6900 XT takıldı: Playstation 5’i geride bıraktı

Valve tarafından geçtiğimiz aylarda piyasaya sürülen taşınabilir oyun konsolu Steam Deck, kullanıcılardan olumlu yorumlar toplamaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Windows 11 takviyesine kavuşan yeni el konsoluna artık de ETA Prime isimli bir Youtube kanalı tarafından AMD’nin en güçlü ekran kartı Radeon RX 6900 XT takıldı.

Yeni kuşak konsolları geride bıraktı

Steam Deck’in rastgele bir thunderbolt takviyesine sahip olmaması sebebiyle ekran kartını M.2 yuvasından bağlayan youtuber, aygıtın 3DMark Fire Strike, TimeSpy ve oyun testlerini paylaştı. Bununla birlikte entegre Zen2 GPU’su ile Fire Strike ve Time Spy testlerinde 4856 ve 1.576 puanlarına ulaşan Steam Deck, RX 6900 XT ile darboğaz yaşasa da sırasıyla 26.855 ve 15.579 puan alarak entegre GPU’suna neredeyse 10 kat fark attı.

Steam Deck’e Windows 11 takviyesi geldi

1 hf. evvel eklendi

Oyun testlerinde ise 4K çözünürlük ve en yüksek ayarlarda Witcher 3’te 108 FPS, GTA 5’te 73 FPS, Elden Ring ve Cyberpunk 2077’de 47 ila 70 FPS bedellerine ulaşan Steam Deck, aktüel konsolları da geride bırakmayı başardı. Yeni el konsolu rastgele bir harici ekran kartı ile çalışmak üzere tasarlanmamış olsa da sonuçların şaşırtan olduğunu söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Steam Deck’e harici ekran kartı takıldı: Sonuçlar şaşırtan

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.