Steam Deck’in yükleme müddeti ve batarya testi sonuçları geldi: Sonuçlar heyecanlandırıcı

Bildiğiniz üzere Valve, şu anda Steam Deck isimli bir taşınabilir bilgisayar üzerinde çalışıyor. Çıkış tarihi yaklaşan aygıt ile ilgili de test sonuçları yavaş yavaş gelmeye başladı.

PlayStation VR2’nin değerli bir özelliği mutlaklaşmış değil

19 sa. evvel eklendi

SD ve SSD Yükleme Mühleti

Bildiğiniz üzere Steam Deck’in en ucuz versiyonu içerisinde 64 GB eMMC dahili depolama ile geliyor fakat üst versiyonlar 256 yahut 512 GB NVMe SSD dahili depolama dayanağı ile geliyor. LinusTech de geçtiğimiz saatlerde bu SSD ile SD kart takılmış versiyonu ortasında bir yükleme müddeti testi yaptı.

Sonuçlara baktığımızda SD kart ile çalışan aygıtın bile çok süratli olduğunu ve SSD ile ortasında sırf birkaç saniye fark olduğunu görebiliyoruz. Yani bu versiyonu almak da çok mantıklı olabilir. Görüntüyü burada bulabilirsiniz.

Batarya Ömrü

Steam Deck’in en merak edilen özelliklerinden biri de batarya ömrü elbette. Valve bize aygıtın bataryasının 2 – 8 saat ortasında bir ömrünün olduğunu söylemişti. Lakin gelen birinci testler bu mühletin mutlak yanlışsız olmadığını gösteriyor. GamersNexus’un yaptığı bir testte aygıtın pili yaklaşık 1.5 saatte bitti. Lakin elbette test sırasındaki oyunu ve grafik ayarlaını da söylemek gerek.

GamersNexus test esnasında Devil May Cry 5’i FPS hududu olmadan V-sync devre dışıyken oynadı batarya 87 dakikada tükendi. Bir sonraki testte grafik ayarları biraz düşürüldü, V-sync açıldı ve FPS 60’a sabitlendi. Bu haliyle de batarya 2 saat sonra tükendi.

Steam Deck 25 Şubat’ta çıkış yapacak. Lakin ne yazık ki ülkemizde resmi bir satış en azından başlangıç evresinde olmayacak.

  • Anasayfa
  • Mesken Elektroniği
  • Oyun Konsolları Haberleri
  • Steam Deck’in yükleme müddeti ve batarya testi sonuçları geldi

About admin

Check Also

Xbox Series S, yakında fizikî oyunları destekleyebilir

Xbox Series X’e nazaran önemli manada daha az performans sunan Xbox Series S, tıpkı vakitte sadece dijital oyun kullanımına müsaade veriyor ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.