Steam kullanıcıları 4 milyon yıl oyun oynadı

Küresel oyun mağazalarının kendi başlatıcı sistemleri ile oynama imkânı sunması, oyun dünyası ile ilgili kıymetli istatistiklere de ulaşmamızı sağlıyor. Steam 2021 bilgilerine nazaran kullanıcılar milyonlarca yıl oyun oynamış.

Steam 2021 dataları

Valve tarafından yayınlanan Steam 2021 bilgileri enteresan istatistikler sunuyor. Geçen yıl Steam kullanıcıları 38 milyar saat oyun oynamış. 4.3 milyon yıla denk gelen bu inanılmaz sayı yılllık yüzde 21 artış manasına geliyor.

Steam geçersiz indirimleri engellemek için yeni kurallar getirdi

2 hf. evvel eklendi

Platformda indirilen bilgi boyutu ise 33 exabyte düzeyine ulaşmış. Yıl bazında yüzde 30 civarında bir artış elde edilmiş. Birebir anda oyun oynayan oyuncu sayısı 27.4 milyon ile rekor kırarken günlük etkin oyuncu sayısı 69 milyona, aylık etkin oyuncu sayısı ise 132 milyona yükselmiş. Yıl bazında yüzde 27 artış olmuş.

Aslında bu sayılar Steam platformunun sunucularının gücünü göstermesi açısından değerli. Firma daima olarak sunucularını geliştirirken verimliliği de unutmuyor. Örneğin Los Angeles sunucularında güç tüketimi yüzde 50 azaltılmış. Steam ayrıyeten internet sağlayıcılarla da dirsek teması halinde ve kullanıcılar için gerekli bant genişliğini sağlayabilmek için uğraş sarf ediyor.

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Oyunlar Haberleri
  • Steam 2021 yılında ne kadar oynandı?

About admin

Check Also

Epic Games’te Mega İndirim periyodu başladı: İndirim kuponu döndü

Epic Games'te yeni indirim devri başladı. Mega İndirim Mayıs 2022 ismi ile başlayan indirimlerle birlikte kuponlar da geri döndü. Epic ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.