Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nden metaverse adımı

Yerli yabancı şirketlerin akabinde artık de kamu kurumlarımız metaverse teknolojisine ilgi göstermeye başladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türkiye’deki kentleri üç boyutlu olarak modelleyip metaverse cihanına taşımayı planlıyor.

Amasya’da pilot çalışma yapıldı

Pilot çalışma olarak Amasya ili seçildi. Amasya’nın üç boyutlu modellemesi yapılıyor. Modelleme süreci yapılırken Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün tapu ve kadastro bilgileri, binaların üç boyutlu mimari projeleri, gayrimenkul paha bilgileri ve adres bilgileri birleştiriliyor.

Turkcell, metaverse’de mağaza açacak

23 sa. evvel eklendi

Türkiye’deki 81 ili üç boyutlu hale getirmeyi hedefleyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bu üç boyutlu datayı metaverse’de kullanıma uygun hale getirecek. Ayrıyeten akıllı kent, gayrimenkul pazarlama, kent planlama, afet idaresi, oyun kesimi üzere dijital bölümlerle paylaşılacak.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, önümüzdeki günlerde akademisyenlerin ve uzmanların katılacağı metaverse çalıştayı düzenleyecek. Amasya kentinin üç boyutlu versiyonu, sunum yapılacak düzeye geldi. Bu çalıştayda görüş alınacak.

  • Anasayfa
  • Tanınan Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, 81 ili metaverse’e aktarıyor

About admin

Check Also

NASA, Mars InSight aracına bu yıl veda edecek

NASA'nın Mars InSight aracı, güneş panellerinde biriken toz sebebiyle yakın vakitte kullanım dışı kalacak. Uzay ajansı, biriken tozların ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.