TCL yeni manzara saklılığı teknolojisini tanıttı: Tek tıkla görüş engellenecek

Akıllı telefon ve panel teknolojilerinde sektörün değerli isimlerinden TCL, akıllı telefonlar için ihtilal niteliğinde bir atılım gerçekleştirdi. Şirketin ekran departmanı TCL China Star Optoelectronics Technology (CSOT) Corporation, ultra-ince etkin yüksek zımnilik ekran teknolojisini tanıttı.

Yakında kullanıma sunulabilir

Günümüzde kullanılan ve ekranın görünürlüğünü sırf makul açılara sonlandırarak ekran kapalılığı sağlayan pasif ekran koruyucularını faal bir teknoloji ile geliştirmeyi hedefleyen TCL, yeni teknolojinin CSOT departmanı tarafından muvaffakiyetle üretildiğini söyledi.

TCL Tab 10s 5G tanıtıldı

2 ay evvel eklendi

TCL’e nazaran yeni ekran teknolojisi mevcut ekran kapalılığı tahlillerine kıyasla daha fazla açısal verimlilik sunmakla kalmayıp, tek tık yardımı ile ekran kapalılık modlarının değiştirilmesini sağlayacak. Bununla birlikte ekranın sahip olduğu elektronik konfigürasyon ve kimyasal özellikler, 45 derecelik saklılık modu açıldığında farklı açılardan görüşleri engeleyecek.

Geliştirilen yeni ekranların geleneksel AMOLED ekranlarından sırf 0,1 mm daha kalın olduğunu belirten TCL, şu anda prototip test basamağının sonunda olduklarını ve hazır olur olmaz bu yüksek zımnilik etkin ekranların üretimine başlamak istediklerini söyledi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • TCL ekran kapalılığını arttıracak yeni teknolojisini duyurdu

About admin

Check Also

50MP ana kameralı Vivo Y75 4G tanıtıldı! İşte ayrıntılar

Vivo bugün yeni 4G dayanaklı modeli Vivo Y75'i piyasaya sürdü. Fiyatına nazaran kâfi özellikler sunan Vivo Y75, 50MP ana kamerası ile dikkat ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.